Vajon hányan vették észre a mai reggelen elénk táruló szépséget? Ma amikor az óév utolsó napját ünnepeljük, és mindenki az esti nagy mulatozás gondolatával van elfoglalva? Legtöbben csak annyit észleltek, hogy már megint nagyon hideg van, és milyen rideg idő vár ránk szilveszter éjjelén. Pedig a természet igen szép ruhába öltözött az ünnep tiszteletére!
2010. december 31., péntek
2010. december 29., szerda
Lakásra vágyó cinege
Az elmúlt napok karácsonyi érzése mellett azért akadt bőven más is. Például két nappal ezelőtt furcsa hangra lettem figyelmes a nappali ablaka felől. Odaléptem és láttam amint egy szorgos kis cinege a sok nálunk lévő közül, éppen befúrja magát a redőnytokba. Talált ott egy megfelelő méretű lyukat, és gondolta befészkel. Én azonban másképpen gondolkodtam!
2010. december 28., kedd
Barátság
Korábban már bemutattam Bojtor Zsuzsi néhány versét, most pedig itt a legfrissebb! Többen is kérték a folytatást, ami igazán nagy dicséret a költőnek. Ez most azért is tetszik igazán, mert optimista szemléletű, és egy olyan dolog ihlette, mely a világon az egyik legfontosabb. Zsuzsi most nyolcadikos, és kezdi már érezni a búcsúzás közeledtét. Egyre többet foglalkoznak valamennyien a ballagás gondolatával, és most kezdik végre megérteni, hogy ez a nyolc év az iskolában nem csak a tanulásról szólt. Itt bizony tartós barátságok is köttettek, aminek fennmaradása már csak rajtuk múlik...
A verset pedig ítéljék meg maguk az olvasók, nekem tetszik!
2010. december 24., péntek
Karácsonyi rege
Minden kedves olvasómnak, tanítványomnak, kollégáknak és barátoknak, sőt az egész emberiségnek áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok. Szeretetben, megnyugvásban, boldogságban! Ady Endre Karácsony című versével köszöntelek benneteket, melyet Szabó Gyula előadásában érdemes meghallgatni. Nézzétek meg, és hagyjátok, hogy benneteket is átjárjon karácsony szelleme!
2010. december 23., csütörtök
Ajándék saját kézből
"Sokkal értékesebb a magad alkotta ajándék. - Amíg készíted, mindig arra gondolsz, akié lesz. Nem egy pillanat csak, amíg megveszed, hanem hosszú órák, esték, amíg elkészülsz. Ezalatt beépül az ajándékba a szereteted is." Kálnay AdélAzt gondolom nem vagyok egyedül azzal a problémával, hogy bizony szegényes az eklézsia nagyon. Minden fillért be kell osztani, jóval kevesebb jutott az idei karácsonyra. Egyébként is az ünnep a szeretetről szól, az ajándék csak eszköz ennek kimutatására, örömszerzéshez. Mert adni jó! De hogyan, ha nincs miből?
2010. december 22., szerda
Karácsonyi műsor
Tegnap volt az utolsó tanítási nap iskolánkban a téli szünet megkezdése előtt. Ilyenkor annak ellenére, hogy még mindig van tanítás és esetlegesen akár dolgozatírás is, mégis kellemesebb a hangulat. Hagyományosan mindenki elegánsabb öltözetet ölt, szinte minden teremben kisméretű karácsonyfa díszeleg. Most a falakon kívüli világ is hozzájárult az oldottabb hangulathoz, szikrázóan csillogó fehérbe öltözött. A nap folyamán gyerekek, felnőttek egyaránt kedvesebbek voltak egymáshoz a megszokottnál, sokan ajándékokkal rohangáltak és boldog karácsonyt kívántak. A nap fénypontja pedig az ünnepély volt!
2010. december 21., kedd
2010. december 19., vasárnap
"Aranyos" mézes
Mi mással is telhetett volna el aranyvasárnap délelőttje, mint a karácsony elengedhetetlen kellékének készítésével, mézeskalácssütéssel! A frissen sült mézeskalács mással össze nem téveszthető fűszeres illata jelzi a konyhákban: itt a karácsony. Kint szikrázó napsütésben csillogott a fagyott hó, vidáman eszegettek a madarak, Bundás és Kicsi játékosan nyargalászott a fehér lepelben, mi pedig nekiláttunk a sütkérezésnek.
2010. december 18., szombat
Nyitnikék!
A mai nap fő meghatározója a hó! "Hó, hó, és hó!", ahogy apukám írta bejegyzésében nagyon helyesen. Esett egész nap szinte lankadatlan, és vastagon beborított mindent. Jutott munka miatta elég, fél délelőtt csak lapátoltam. A falusi élet egyik szépsége, hogy a hólapátolás nem röpke fél órás munka csupán. Közben azonban ismét csodálhattam madarainkat.2010. december 17., péntek
2010. december 13., hétfő
Zöldike
Az első támadásokat általában újabbak követik, így van ez Tél tábornok esetében is, mint minden évben most is. Egyre jobban erőre kap a hideg, és bár eddig még csak szárnybontogató kisebb csapásokról beszélhetünk, mi már folyamatosan gondoskodunk kertünk madarairól. Megkezdtük a rendszeres madáretetést, és reggelente mikor véletlenül itthon vagyunk, örvendezhetünk a madárseregletnek. Egyszer azt ígértem, apránként bemutatom a nálunk megforduló egyedeket, most folytatom a megkezdett sorozatot.
2010. december 12., vasárnap
"Ezüstös" hétvége
Megy az idő rendesen, azt meg kell hagyni! A rengeteg munkával töltött óra mellett egyszerűen repül az idő, egyre jobban közeledünk az ünnepek irányába. Ez jó dolog, mert talán lassan megpihenhetünk, de az advent hangulata ezen a hétvégén bizony nem tudott megragadni. Annak ellenére sem, hogy már ezüstvasárnap van, és a harmadik (rózsaszín) gyertyát gyújtjuk meg a koszorún.
2010. december 9., csütörtök
Egy kis ifjonti költészet
Bojtor Zsuzsi iskolánk 8. osztályos tanulója, osztályunk egyik nagyon kedves tagja. Két éve ír verseket, saját elmondása szerint a felgyülemlő érzéseit adja így ki magából. Szeretne valami szépet és maradandót alkotni a gondolataival. Több ügyes munkáját hallottam már, úgy gondolom jól halad célja felé. Szükség van fiatal költőkre, ifjú tehetségek kibontakozására, támogatására. Ezért is gondoltam, hogy verseiből bemutatom olvasóimnak azt a hármat, melyet az évfolyamesten november 26-án elszavaltak nekünk osztálytársnőivel.
2010. december 6., hétfő
Kedves meglepetés
Mikulás, azaz Miklós napját ünnepeltük ma. Szinte mindenki igyekezett társai kedvében járni, szülők, gyerekek, mi pedagógusok is. Jómagam is mikulás sapkában, zenélő nyakkendőben örvendeztettem meg kollégáimat, tanítványaimat. Vidám megjelenésem nem rontott a renomémon, viszont mindenkit mosolygásra késztetett, ezzel pedig elértem legfőbb célomat, az örömszerzést. A legkedvesebb és legnagyobb meglepetést azonban ma mi kaptuk, kisfaludys tanítók és tanárok.
2010. december 5., vasárnap
Mikulás!
Minden kedves ismerősömnek és olvasómnak -különös tekintettel a tanítványaimra-, finomságokkal teli bakancsokat kívánok!
Advent Grazban
Advent második vasárnapjához érkeztünk. Vészesen közeledik a karácsony, mi pedig egyre több adventi programon veszünk részt. Ilyen volt a tegnapi nap is, amikor Grazba látogattunk el. Graz Ausztria adventi fővárosa is lehetne, hiszen alig találni még egy olyan osztrák települést, ahol a város életében ilyen nagy szerepet játszana a karácsonyi időszak. Az óváros valamennyi nagyobb terén adventi vásárok várják az érdeklődőket.
2010. december 1., szerda
Álom hava
Eljött hát az év utolsó hónapja, ősi magyar nevén az Álom hava, népi kalendárium szerint karácsony hava. Nekem ez a hónap az egyik legkedvesebb az évben. Kedvelem az összes évszakot, nagyon szeretem a nyarat, de a hónapok közül bizony december viszi a prímet.
2010. november 30., kedd
Bolyai országos eredményeink
A Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulóján szépen taroltak diákjaink, négy csapat jutott tovább az országos fordulóra, melyet szombaton rendeztek meg. Ennek az eredményei a következőek:
2010. november 29., hétfő
A "kis"dobos
Kristóf iskolánk hatodik osztályos tanulója. Igazán tehetséges gyermeknek tartom, már alsós kora óta figyelemmel kísérem kiemelkedő teljesítményét. Úgy a sportban, mint a tanulásban, valamint zenei területen. Egy rendkívül mozgékony, eleven osztály tagja, ahol sok a jó képességű diák, ám a magatartással egyelőre sok probléma mutatkozik. Ez alól ő az egyik kivétel, de most nem ez a lényeg.
2010. november 28., vasárnap
A beszorult kutya esete
Kis kutya kis ház, nagy kutya nagy ház. Így lenne normális nem? A kutyák néha mégis másképp gondolják! Bundás bizony igencsak jelentős méretekkel rendelkezik, így nemrégiben kapott egy új lakást. Használja is, szereti is, ám de néha rájön az dili, és betuszkolja magát szegény Kicsi házikójába.
2010. november 27., szombat
Az első támadás!
Tél tábornok idejét látta az első támadás megindításának. Ez Kaposvár környékén meglehetősen gyengére sikeredett, mégis adott egy kis ízelítőt, és beindította a védelmi erőket. Most már végképp nem lehet halogatni, és el kell kezdeni a téliesítést.
2010. november 24., szerda
Ízelítő...
A novemberi hónap legfőbb eseményei iskolánkban kétségtelenül az évfolyamestek, melyekre mindenkit szeretettel várunk. Múlt héten a második és negyedik évfolyam már remekül elszórakoztatott bennünket, most a felső tagozaton a sor. Csütörtökön a hatodikosok, pénteken pedig végzőseink kápráztathatják el az érdeklődőket.
2010. november 20., szombat
Pedagógus Röplabda Kupa 2010
Hat csapat versengett egymással szombaton a Toponári Tagiskola tornatermében, a hagyományosan évente megrendeződő Pedagógus Röplabda Kupán. A küzdelmek tíz órakor kezdődtek, és délután négy órára értek véget. Siker koronázta a Kisfaludy Tagiskola csapatának kemény edzéseit, mert bár kemény csatákban, de mindenkit maga mögé tudott utasítani, szettvesztés nélkül nyertük meg a vándorserleget.
2010. november 18., csütörtök
Márton-nap
2010. november 17., szerda
Meghívó
Szeretettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a Kisfaludy Utcai Tagiskola idei évfolyamestjeire. Iskolánk tanulói és tanárai ebben a tanévben is sokat dolgoztak azon, hogy kellemes estét szerezzenek a szülőknek, családtagoknak, barátoknak, iskolánk volt és jelenlegi tanulóinak, tanárainak.
2010. november 16., kedd
Kéz nélkül, lábak nélkül, aggodalmak nélkül!
Kapcsolódva egy korábbi bejegyzésemhez az esélyegyenlőségről, szeretném ha a lehető legtöbben megnéznék a következő videót. Nick Vujicic 1982 december 4-én született Melbourneben. Első szülött gyermek volt az ő szerb keresztény családjában. Nick születési rendellenesség következtében, váll magasságban elvesztette mind a két karját, és csak egy kicsike lába fejlődött ki kettő darab ujjal, ami kiáll comb magasságban. Ez természetesen sokkolta Nick szüleit annak ellenére, hogy szervezetileg teljesen egészséges volt.
2010. november 15., hétfő
Rajzfilmfigurák
Őrület! A facebook mindig szolgál újabb és újabb meglepetésekkel, őrültségekkel. Nagy részük agyament hülyeség, céltalan unaloműző. Vannak azért aranyos ötletek is, mint például a profilképek kicserélése kedvenc rajzfilmhőseinkre. Mi ebben a lényeg? Semmi! Egy kedves aranyos ötlet arra, hogy egy kicsit előhozza belőlünk gyermeki valónkat, és emlékezzünk. Arra az időre, amikor még mi is önfeledten tudtunk örülni Vuknak, Törp papának, és a többieknek.
2010. november 13., szombat
Multikulti, interkulti, mert mindannyian mások vagyunk!
"A multikulturális oktatás egyszerre elképzelés, reform-mozgalom és folyamat."
"Mint elképzelés, a multikulturális oktatás egyenlő lehetőségeket kíván biztosítani minden tanuló, köztük a különböző faji, etnikai, és társadalmi csoportból származó tanulók számára is. A multikulturális oktatás mindenki számára próbál egyenlő esélyeket teremteni, azáltal, hogy átváltoztatja a teljes iskolai környezetet úgy, hogy az tükrözze a társadalom és iskolai osztály eltérő kultúráit és csoportjait. A multikulturális oktatás folyamat, mert a céljai olyan ideálok, amelyek elérésére tanároknak és iskolavezetőknek állandóan törekedniük kellene." (Banks, J.A.)
2010. november 10., szerda
Játék a falevelekkel
Az ősz egyik szépsége, hogy a szépen megszínesedő, rozsdás falevelek folyamatosan lehullanak, és beborítják szépen a talajt. Erdőben, gyümölcsösben, ritkán járatos kertekben nem okoz problémát, érdemes otthagyni, hogy a folyamatosan rothadó növényi részek javítsák a talaj minőségét. Az udvarban azonban össze kell szedni, ha nem akarjuk minden nap behordani cipőnkkel a lakásba, és szeretjük portánkon a rendet.
2010. november 9., kedd
Zöldtusa
Az őszi szünetben került megrendezésre a Zöldtusa eseménysorozat 2010. évi hatodik programja a Zselici Gyalogtúra. November 6-án (szombaton) reggel 7.00 órától vártak minden természet kedvelő zöldpontos és nem-zöldpontos túrázót. A kiindulópont új helyszínen, a Gárdonyi Géza Tagiskola (Madár utca) aulájában volt.
Választható túratávok 31-, 17- és 7 km voltak. A bakancsosok csekély létszámban ugyan, de ezúttal is jelen voltak, és ahogy tőlünk az elvárható, a hosszú túrát céloztuk meg.
2010. november 8., hétfő
Taroltak a matekosok
Tavaly nem véletlenül volt iskolánk a megye legeredményesebb iskolája. Tanulóink ezúttal is hatalmasat taroltak a Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulóján. Öt évfolyamból 4 csapatunk jutott tovább az országos döntőre első helyezettként, mellettük pedig további 3 csapat lett dobogós megyénkben. Szép teljesítmény, büszkék vagyunk rájuk!
2010. november 4., csütörtök
Ökörnyál
Csodálatos napjait éli az ősz. Átlagon felüli kellemes idő van, a természet pedig ezernyi színben pompázik. Most igazán jó kimozdulni, és tekeregni kint a szabadban, persze ha futja időnkből. Sajnos ez utóbbiból nekünk kicsit kevés jutott a napokban, muszáj volt némi felújításba kezdenünk. Ma reggel hullafáradtan felhörpintettem a kávémat, gyorsan bedobtam a reggelimet, és enyhén csipásan nekiláttam kötelező kinti körömnek. Kedvenceink etetése a sok munka mellett sem maradhat el. Miközben az üres macskakonzerves dobozzal a kuka felé botorkáltam, belegabalyodtam valamibe. Az ősz egyik hírnökébe, az ökörnyálba!
2010. október 27., szerda
Cbox üzenőpanel
Azóta, hogy blogolgatok, folyamatosan igyekszem fejlesztgetni az oldal kinézetét, funkcionalitását. Az alapstílus kezdetektől fogva maradt, de különböző extrákkal igyekszem ellátni, kiszélesítettem, kapott üzenőfalat, vendégkönyvet, idézeteket, messenger belépőt. Legutóbb két közösségi oldal "tetszik" gombját építettem bele, de a megosztás funkció is kiválóan működik. Persze ezek némelyikét nem tudtam én sem egyedül kivitelezni, sok segítséget kaptam Szato bloggertől. Köszönöm neki ezúton is.
2010. október 23., szombat
Téliesítés
Ismét közeleg a tél. Egyre hidegebbek az éjszakák, nemegyszer fagyott már. Hamarosan napközben is tartósan hét fok közelében, vagy az alatt marad a hőmérséklet. Itt az ideje kihasználni az utolsó kellemes napokat, és rászánni egy kis időt az autónkra! Nem tudhatjuk enyhe, vagy kemény telünk lesz-e, de gépjárművünk mindenképpen meghálálja a gondoskodást.A technika ördöge
Október 23.-a, nemzeti ünnepünk. Egy olyan forradalomról és szabadságharcról szól, amit nem lehet egy blogbejegyzésben röviden leírni. Meg sem próbálom, de minden érdeklődő kattintson, és továbbjuthat a sulinet oldalára, ahol kellő tájékoztatást kaphat a témáról. Mi a Kisfaludy iskolában tegnap tisztelegtünk a régmúlt hősei előtt.
2010. október 18., hétfő
"Vicces" számla? 2.
Márciusban kapott érdekes és mulattató számlámat ma egy újabb követte. Akkor a gázszolgáltató késztetett mosolygásra, most az önkormányzatom kísérelte meg ugyanezt. A probléma csak az, hogy momentán egyáltalán nem volt kedvem nevetni! A tavaszi történteket ugyanis meg tudtam érteni, és bár őrületes hülyeségnek tartom a dolgot, a jelen esemény rendkívüli módon pofátlan is!
2010. október 14., csütörtök
Ölelés
„Az ölelés ideális ajándék.
Mindenkire illik a mérete,
És senki nem ellenzi, ha tovább adják.”Hugo Ball
Október 15-én ünnepeljük az ölelés világnapját. Első hallásra igencsak abszurd ötletnek hallatszik, mégis kedvemre való az ötlet. Az ölelés az egyik legprofibb kifejező módja érzelmeinknek. Meg sem kell szólalnunk, egyszerűen a másik megérintésével kölcsönösen feltöltjük egymást szeretettel. Egy-egy ölelés során az agyban oxitocin szabadul fel, ami pedig feszültségoldó, és boldogság érzetet kelt. Egy ilyen nehéz, stresszes világban kinek ne lenne erre szüksége?
2010. október 12., kedd
Őszi szüret
Beköszöntött az igazi ősz, és ezzel együtt az őszi termések begyűjtésének ideje is. Reggelente gyakorta fagy közeli állapotok uralkodnak, deres fűvel is találkozni már. Jövő hétre talaj menti fagyot is ígérnek, ezért aztán igyekezni kell! Encivel mi is napok óta űzzük az ipart, ma végre befejeztük.
2010. október 10., vasárnap
Futottunk!
Napsütéses, ideális futóidőben volt részünk ma délután, a 6. T-Home Vivicittá városvédő futáson. Enyhén hűvös volt ugyan a levegő, ettől függetlenül azonban igazán megérte ellátogatni a Kossuth térre. Sétálni, vagy futni, együtt lenni barátokkal, lelkes, energikus emberekkel. Kiszabadulni a négy fal közül, feltöltődni a soron következő munkahétre. Szerencsére sokan vagyunk, akik vágynak még erre!
2010. október 7., csütörtök
Bundás-Lak
Nő a csöppség. Még csak öt hónapos, de közeledünk a 30 kg felé, és bizony a régi lakás látványosan összement. A napokban bejött esős és hűvös idő, hosszú időre beszorította négylábú kedvenceinket házikóikba. Kicsinek nem volt gondja az övével, Bundás azonban láthatóan kényelmetlenkedett. Elkezdett bontani felül és alul is, aminek viszont én nem örültem. A jelzés egyértelmű volt, új házikó kell!
2010. október 6., szerda
Október 6.
Szomorú dátum. Évente emlékezünk, sokan nincsenek azonban tisztában azzal, hogy miért. Nekik szól bejegyzésem!
Miután Világosnál letették a fegyvert, befejeződött az 1848-49-es szabadságharc. Ezt követően a császári haditörvényszék ítélete alapján Aradon kivégezték a magyar honvédsereg 12 tábornokát és egy ezredesét, akik a bukás után kerültek az osztrákok fogságába. Ők a nemzet vértanúivá váltak: Aulich Lajos, Damjanich János, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Knézich Károly, Lahner György, Lázár Vilmos, Leiningen Westerburg Károly, Nagysándor József, Pöltenberg Ernő, Schweidel József, Török Ignác és Vécsey Károly.
Miután Világosnál letették a fegyvert, befejeződött az 1848-49-es szabadságharc. Ezt követően a császári haditörvényszék ítélete alapján Aradon kivégezték a magyar honvédsereg 12 tábornokát és egy ezredesét, akik a bukás után kerültek az osztrákok fogságába. Ők a nemzet vértanúivá váltak: Aulich Lajos, Damjanich János, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Knézich Károly, Lahner György, Lázár Vilmos, Leiningen Westerburg Károly, Nagysándor József, Pöltenberg Ernő, Schweidel József, Török Ignác és Vécsey Károly.
2010. október 3., vasárnap
Így is lehet...
Előfordul, hogy az embert már nagyon hajtja a szükség, távol az otthonától. Ilyenkor kulturált ember még a "kis dolgokhoz " is keres egy arra alkalmas mellékhelyiséget, és ott engedi le a fáradt vizet.
2010. szeptember 30., csütörtök
Körlevelekről dióhéjban...
Agyrém. Napjában tucatjával kapok, jön az iwiwre, email címemre, minden lehetséges csatornán keresztül. Évek óta. Ha megpróbálnám összeszámolni, milliós tételekről beszélhetnék. Közös bennük, mind úgy van megfogalmazva, hogy vagy lelkiismeretfurdalást ébresszen bennem ha nem küldöm tovább, vagy valamilyen félelmet. Jó, hogy nem vagyok szívbajos!
2010. szeptember 28., kedd
Állatok védelmében
A következő megrázó "levelet" az iwiw üzenőfalon találtam. Egy a keringő körlevelek közül, melyekből mellesleg nagyon elegem van. Ezt valami oknál fogva mégis elolvastam, és mivel mélyen egyetértek tartalmával, gondoltam közzé teszem. Mindenki eldöntheti, hogy elolvassa-e, avagy sem. Nekem is van kölyökkutyám, aki sokat eszik, nagyra nő, mindent próbál megrágcsálni. Okos hozzáállással azonban szépen nevelhető, kezelhető. Kutyát, kisállatot tartani felelősség, csak az vegyen magához, aki minden lehetőséggel számolt! Ha pedig mégis rosszul vállaltunk be egy állatot, akkor keressünk neki új gazdit, vagy vigyük állatorvoshoz. A lenti esemény sajnos gyakoribb mint gondolnánk....
2010. szeptember 26., vasárnap
Katica Tanya Zselici Kerékpártúra
Igazán csapadékos évünk van, az biztos. Tavasz, nyár és most az ősz is. Kísértetiesen hasonló izgalmakkal vártuk a tegnapi napon megrendezésre került túrát, mint tettük azt májusban. Akkor az eső teljesen elmosta a programot, ezúttal azonban szerencsénk volt! Bár a meteorológia nem biztatott semmi jóval, mi nem riadtunk el, és milyen jól tettük!2010. szeptember 22., szerda
Autómentes nap Kaposvárott!??
Mi is az az európai autómentes nap? 1998 óta minden évben ezen a napon megtartott – a társadalom környezettudatosságát erősíteni hivatott – rendezvénysorozat, amely fel kívánja hívni a városlakók és a városvezetés figyelmét a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti, baleseti és városképi problémákra. Nem elhanyagolható szempontok a közlekedési mód felelősségteljes megválasztása, környezet- és emberbarát városi közlekedés, a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségessége sem.
2010. szeptember 13., hétfő
Megtelt!
Évek óta nagy sikernek örvend iskolánkban a sítábor. Nem írok róla részletes beszámolót, korábban már megtettem. Az idei tanévre meghirdetett időpont rekordgyorsasággal megtelt!
2010. szeptember 5., vasárnap
Jó a kutya a háznál...
Jó bizony! Legfőképpen hű barát, nagyszerű unaloműző, mivel folyamatos gondoskodást igényel. Serkenti a munkakedvet, hiszen a fejlődéséhez szükséges nagy mennyiségű ásványi anyagot, vitaminokat, táplálékot, oltásokat beszerezni nem olcsó mulatság. Gyerekpótlásnak sem utolsó, sokat kell velük játszani, lehet őket dajkálni, rengeteget kell nevelni. A fiatal kutyus "visszabeszél" ha nem tetszik neki valami, és szinte biztosan talál naponta olyan dolgot, amit nem szabadna kipróbálnia, mégis megteszi.
2010. augusztus 19., csütörtök
Pofátlanság
Ma estei órákban azt vettem észre, hogy egy utánfutóval felszerelt autós elállta a kapubejárónkat. Nem hozzánk, hanem nyilvánvalóan valamelyik szomszédhoz érkezett. Már akkor is furcsállottam kicsit a dolgot, de nem különösebben foglalkoztam vele. Gondoltam majd elmegy.
2010. augusztus 12., csütörtök
Gusztustalan szavazás
Megszokhattuk már, hogy a média ha érdekesnek talál egy témát, azt minden lehetséges módon meglovagolja. Néha hihetetlen bárgyú dolgok születnek belőle, sokszor bosszantóak, vagy éppen gátlástalanul gusztustalanok. Mint jelenleg az egyik megyei hírportál szavazása, a hétfőn történtekről.
2010. augusztus 11., szerda
2010. augusztus 9., hétfő
Halálos hétfő reggel
Régen jelentkeztem már bejegyzéssel, aminek a legfőbb oka, hogy ilyen késői órában tudok csak leülni a géphez hosszabb időre. Ilyenkor pedig nincs kedvem írogatni, ennyi idősen az embernek mást kell csinálnia éjszaka, szokták mondani. A mai tragikus események azonban kikívánkoznak belőlem. Reggel négy halálesetet követelő baleset ébresztett minket.
2010. július 26., hétfő
Elsőbbségadás...
A képen lévő tábla jelentését gondolom sokan ismerik, elsőbbség a szembejövő forgalommal szemben. Ez a tábla került kihelyezésre a 67-es úton Kaposfüred előtt, a feldúlt körforgalom után. Értelemszerűen a körforgalom felől érkezőnek van elsőbbsége az útszűkületben, részint mert az ellenkező sáv szakad meg, részint mert így nem dugul be a kereszteződés. Teljesen logikus, egyesek azonban egészen egyedi módon képesek ezt értelmezni!
2010. július 24., szombat
Vadkemping
A füstös védekezés és a fatörzs apropóján utaltam már rá, hogy pár napot ismét eltölthettünk barátaink kiépített horgászhelyén, a Dráva mentén. Már többedjére hívtak meg minket, mi pedig örömmel látogatunk el ide. Egyrészt mert jó a társaság, másrészt pedig szép a még szinte érintetlen természet, ami mindig más és más képet mutat. Egy ilyen helyen mi másban is szállásolhatná el magát az ember, mint sátorban!




























