A képen lévő tábla jelentését gondolom sokan ismerik, elsőbbség a szembejövő forgalommal szemben. Ez a tábla került kihelyezésre a 67-es úton Kaposfüred előtt, a feldúlt körforgalom után. Értelemszerűen a körforgalom felől érkezőnek van elsőbbsége az útszűkületben, részint mert az ellenkező sáv szakad meg, részint mert így nem dugul be a kereszteződés. Teljesen logikus, egyesek azonban egészen egyedi módon képesek ezt értelmezni!
2010. július 26., hétfő
2010. július 24., szombat
Vadkemping
A füstös védekezés és a fatörzs apropóján utaltam már rá, hogy pár napot ismét eltölthettünk barátaink kiépített horgászhelyén, a Dráva mentén. Már többedjére hívtak meg minket, mi pedig örömmel látogatunk el ide. Egyrészt mert jó a társaság, másrészt pedig szép a még szinte érintetlen természet, ami mindig más és más képet mutat. Egy ilyen helyen mi másban is szállásolhatná el magát az ember, mint sátorban!
2010. július 22., csütörtök
Zátonyra futott fatörzs
A tegnap említett füstös folyó azért rejtett magában jócskán örömöket is. Ilyen volt például a középen lévő zátony, melyen egy hatalmas fatörzs rekedt meg hosszában. Ki tudja honnan hozta el a gyors és erős vízáramlat? Szépen kikezdte már a víz ereje, de így is hatalmas monstrumként emelkedett felszínre. Mi pedig elfoglaltuk!
2010. július 21., szerda
Füstös védekezés
A kép láttán sok minden eszünkbe juthat. Winnetou és barátai például halálra röhögték volna magukat, és fejcsóválva állapították volna meg, hogy fehér ember inkább ne gyújtson tüzet. Esetleg rettenetes dohányfüst is lehetne, vagy csupán ködfelhők? Elárulom, szúnyogriasztás!
2010. július 13., kedd
Magyar-török "barátság" park
Kutya meleg ide vagy oda, tegnap kirándultunk egy jót. Ma is, de míg tegnap zömmel felfedező körutakat jártunk be Pécsett, addig ezúttal a hőség már a Balaton partjára hajszolt ki minket. Sajnos csak délután, mert készül az iskola tornaterme, és be kellett mennem a pályavonalak felfestése végett. Mindez azonban nem tartozik a tárgyhoz, maradjunk a tegnapi napnál!
2010. július 12., hétfő
Kutyameleg
Pár hete azon siránkoztunk, hogy mennyire rossz az idő, milyen sok az eső, és ilyen rossz nyarat még sosem éltünk, most pedig átestünk a ló túloldalára. Igazán meleg van, napközben 33-35 fokot mérünk az udvaron, és éjjel sem megy 20 fok alá a hőmérséklet. Kutyameleg van, ezúttal szó szerint!
2010. július 11., vasárnap
Az ég meghódítása
Legutóbb a fecskékkel kapcsolatosan elég szomorú beszámolót írtam, macsekunk akrobatikus mutatványa következtében árván maradt az egyik fészkünk. Szerencsére a kisfecskék előtte még éppen kirepültek, bár ezt nem volt szerencsénk megfigyelni. Ma a másik fészeknél azonban igen!
2010. július 7., szerda
Kutyaszemmel...
Talán ott kellene kezdenem a történetem, hogy egyik nap megjelent az életemben két nagy simabőrű, és kiszakítottak megszokott környezetemből. Ott kellett hagynom a mamit, papit, és az én játékos testvérkémet, akivel addig rengeteget hancúroztunk a szabadban. Betettek valami négykerekű, gyorsan mozgó izébe, amit ők csak autónak hívnak. Nem tudom mi az, de első alkalommal jól felfordult tőle a gyomrom, bele is okádtam a belsejébe. Egyébként szimpatikus ez a két emberke, sokat simogatnak, becéznek.
2010. július 6., kedd
Egy kis pozitívum...
2004 szeptembere óta nem lehetett buktatni az alsó tagozaton, ezt idáig nagyon sok szülő használta ki. Több olvasni, írni rendesen nem tudó gyermek kerülhetett, és került is fel a felső tagozatra, akik ott persze nyüglődnek, bukdácsolnak. Mindennek oka egy hibás döntés! Ha az alapok nem szilárdulnak meg, minden ház összedől. Így van ez az oktatásban is, ezért nem szabad a felkészületlen diákot továbbengedni. Most ez végre megváltozik!
2010. július 5., hétfő
Utolsó hét
Hála istennek nem a világból, még csak nem is a mi életünkből, pusztán a 2010-es Matula sportnapköziből. Végére értünk a három turnusnak, bezártuk a tábort. Bundás kutyám kicsit lefoglalt a napokban, ezért kicsit megcsúsztam a beszámolóval. Ideje azonban pótolni, hiszen minden történet a végével együtt lesz kerek egész!
Bundás
Mostanában kicsit ritkábban jutok géphez, kevesebb bejegyzést tudok ejteni. Kaptam ez ügyben már finomabb dorgálást is. Sajnálom, igyekszem majd nem elhanyagolni a blogot sem! Lezárult pénteken a Matula sporttábor, erről is még tartozom egy beszámolóval. Szombaton születésnapi összejövetel volt nálunk, ahol édesapám rokoni kapcsolatokat tárt fel a macskáknál. Vasárnap reggel végre meghoztuk Bundást, előző nevén Bodrit. Most erről fogok kicsit mesélni, van miről!
2010. július 1., csütörtök
Ismerkedés Bodrival
Tegnapi születésnapom nagy kalandja Bodrival való megismerkedésünk volt. Egyik ismerősöm felajánlott számunkra egy nyolc hetes kiskutyát. Már régóta gondolkoztunk azon, hogy hozunk egy társat Kicsi mellé, családi háznál jó, ha több házőrző is van. Nyári időszakra, a szabadságolás idejére szerettük volna időzíteni, hogy legyen időnk beszoktatni. Nem kerestünk, magától jött az ajánlat!



