November elején már hagyományosan kerül megrendezésre a Zöldpont őszi túrája, amelyre mindig szívesen, és nagy létszámmal vonulunk ki. Most is így volt, szombaton 58-an vettünk részt a Kisfaludy Tagiskola színeiben ezen a megmérettetésen. Ezzel a létszámmal mi voltunk legtöbben a kaposvári iskolák közül. Kati néni egy nagy létszámú, főként alsósokból és szülőkből álló közösséggel a kisebb távot, én pedig 15 fővel a harminc kilométeres hosszú túrát teljesítettük a Zselic erdeiben.
Szép időnk volt, nem panaszkodhatunk. Még a hideg esős idő beállta előtt, kellemesen enyhe, borongós napon taposhattuk a természet által elénk kiterített lombszőnyeget. No meg a sarat, mert az is volt bőven! Néha bokáig süllyedtünk, a kikerülhetetlen trutyiban, de ez persze cseppet sem rontotta el a kedvünket.
Régi túracsapatom új lelkes próbálkozókkal bővült, nagyon örültem a
magas számú részvételnek. Még az új ötödikes osztályom három tagja is bevállalta a nyolc órás kemény talpalást, és remekül állták a sarat! Állóképességükkel nem is volt gond, csupán a rosszul választott cipő okozott nekik kellemetlen perceket, de tántoríthatatlanul mentek a cél felé. Büszke voltam, vagyok rájuk! Csakúgy, mint a többiekre. A hetedikesek közül voltak a legtöbben. Tavaly év végén nagyon szomorúak voltak, hogy idén már nem tanítom őket, talán ezért is jöttek el most olyan sokan. Jól esett! Jól éreztük magunkat így együtt, noha nem pihentünk a 31 km megtétele alatt.
Még mellé szerencsétek is volt, aznap kitartott a jó idő! :)
VálaszTörlésA végén azért már csöpögött az eső, de igen, szerencsénk volt! :)
VálaszTörlés