Nyolcadikos tanulónk legújabb verse!
Bojtor Zsuzsanna
Álarc
Mindennap egy álarc ül ki az arcomon,
Nem vagyok boldog, csak mindig ezt mutatom.
Nevetek, pedig belül összetörik minden,
Csak tudd, ilyenkor nagyon fáj a szívem.
Darabokra szakadok, semmivé válok,
Nevetve és sírva mindig csak jót várok.
Várhatom, de nem tudom mikor ér el hozzám,
vigyáznom kell, mert elsodorhat az érzelmi hullám.
S ha elvinne,elsodorna az a hatalmas hullám,
Akkor zokogva rogynék térdre némán,
Várnám a holnapot, várnám hogy jöjjön,
Mert a fájdalom a szívemnek csak börtön.

Az is érdekes, hogy az ihlethez a művészpalántáknak a szenvedés kell, és a vidámságot meg tudják élni saját köreikben.
VálaszTörlésMegmutat olyat is, amit jókedvében írt?
Szép. És szomorú, hogy egy ilyen kislány már ilyen elkeseredett.
VálaszTörlésValóban a legtöbb vers fájdalmakból fakad a költők tollából, ez vitathatatlan. Zsu ugyanakkor nem egy világfájdalmas egyéniség, a mindennapokban nagyon is vidám, kellemes személyiség. Persze ha valami bántja, azt így adja ki magából, ami szerintem pozitívum....
VálaszTörlésZsu versei címke alatt találtok még tőle verseket, van ott nem bánatos is! :)
Köszönöm hogy újra kitetszett tenni!!:) igen én nem vagyok 'világfájdalmas egyéniség' csak nekem így könnyebb..mármint hogy kiírom magamból..:) vannak akik nem tudják kiadni és az életük bánja..én nem ilyen vagyok.valami úton módon mindig kiírom vagy kibeszélem magamból!És igen,szoktam szomorú lenni,és ezért írok.nekem az írás nagyon sokat jelent és így minden örömöm;fájdalmam;szeretetem a versekben végzi..nekem ez borzasztó sokat segít...:)
VálaszTörlésmég egyszer köszönöm Joe bácsi.:)(L)
Írj csak Zsuzsi. Írj! Ha vidám vagy azért, ha nem, akkor meg azért.
VálaszTörlésDe írj ám... :)
VálaszTörlésNincs mit megköszönnöd!
Tudom miről ír Zsuzsi... azt mondják erős az aki sírva nevet... pedig az csak egy álarc...hogy minden rendben van... pedig... fáj...
VálaszTörlésSok benne a fájdalom, de biztosan akkor ezt érezte Zsuzsi....tetszett a vers.
VálaszTörlésKöszönöm mindenkinek!:)
VálaszTörlésÉs igen a vers arról szól hogy akkor is próbálok nevetni mikor nagyon megbántanak..néha sikerül néha nem..erről írtam.:)
Nagyon tetszik, főleg az első versszak! Mostanában sok olyan emberrel találkoztam, akikről azt hittem boldogok, minden rendben az életükkel, és nem sokkal később kiderült, hogy a külsőségek megtévesztettek.
VálaszTörlésAzt gondolom a mai világban többször érezzük ezt, csak nem tudjuk ilyen szépen kifejezni. Én spec. nemes egyszerűséggel, összehúzott szemöldökkel azt mondom, tele a t... ööö hócipőm.
Hajár Zsuzsi!
Szóval: hajrá.
VálaszTörlésZsuzsinak meg kell jegyeznünk a nevét, mert biztosan sokat fogunk még hallani róla...
VálaszTörlés:)
Sok sikert!