2011. március 29., kedd

Virágos...

   Ugyan per pillanat a hangulatom nem éppen rózsás, de jobb téma híján két virágot mutatok ma nektek. Jó kis kedvcsináló, puszta látványuk is gyönyörködteti a szemet és lelket. Legalábbis élőben így van!


   A napokban virágzott nálunk az előszobában tartott hófehér nagy kála, mely az orchidea után a második legelőkelőbb virágunknak számít. Régen az esküvői csokrokban is nagyon közkedvelt volt. Mi ősztől tavaszig bent tartjuk a lakásban, kora nyárelőn ki szoktuk ültetni. Ilyenkor a szél ugyan sok esetben megtépázza, de újbóli megerősödése után ismét pompázik. Ilyenkor a földből sok tápanyagot szív magába. A növény nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, ezért mindenki nyugodtan kiteheti a szabadba, vagy erkélyre is a cserepét. Télen a 10 fok az ideális számára, de nálunk a külön fűtés nélküli, 18 fokos előszobában is nagyszerűen érzi magát. A fűtött helyiségekben azonban könnyen elszáradhat, ezért ilyenkor a cserepét egy kavicsos tálcára célszerű állítani, és sűrűn permetezni kell a levelét. Ne ijedjünk meg, ha a nyár végén a levelek elszáradnak, mert ez természetes folyamat ilyenkor pihentetni kell. Ami még fontos tudnivaló róla, hogy nagy a fényigénye, tejnedve pedig mérgező! Gyerekek, kisállatok mellett ezt célszerű észben tartani.....
   Másik nagy örömöm, hogy végre felütötte fejét nálunk is az ibolya! A képen látható nemesített példányok ugyan nem nálunk virítanak, hanem Enci nagyszüleinél, de már itthon is szedhettem egy kisebb csokrot. Nekünk is van a kiskertben is egy hasonlóan gyönyörű példányunk, ő még várat bennünket. Remélem már nem sokáig...
Virágos hangulatú, kellemes tavaszi napokat kívánok mindenkinek!

12 megjegyzés:

  1. Joe:)

    Kicsinaltok engem ezzel a sok szep viraggal komolyan:DD Na de csak hulyeskedem, imadom nezni a sok blogban a sok szep, szebbnel szebb viragot, es a hangulatom valoban viragos ezektol:)

    mas:a gyongyviragokrol esetleg tudsz e valamit irni, ami sajat tapasztalatod?evek ota egy idieg elojon, szep zold, de virag soha, ja es minden evben uj hagymat veszek, mert masik evben mar semmi eletjel:(pedig nagy kedvencem.
    Ha tudsz valamit, nagyon megkoszonnem!de ha nem,, semmi baj:)

    VálaszTörlés
  2. én dem javítok a hangulaton.elpusztult Charlie a gólya. azt mondják lehet, hogy megmérgezték.. vagy nem?

    VálaszTörlés
  3. Szia Agnes. Van gyöngyvirágunk is, nekem nincs vele ilyen problémám. Félárnyékos helyet kedvel, jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag talajt. Nálunk szaporodik mint a bolondgomba, gyöktörzsével szépen befutja mindig a talajt, már többször szedtünk ki belőle. Májusban virágzik, bár a virágaival én sem mindig vagyok megelégedve. Igaz, szerintem a jelenlegi helyén már nincs elég tápanyag a földben.
    Ennyit tudok csak róla mondani, valószínűleg a klímát nem szereti nálatok... Ha majd virágzik, teszek fel képet! :)

    VálaszTörlés
  4. Jézusom, Andi! Ez komoly? Remélem nem így történt, erre mi oka lehetett volna bárkinek is?
    Szegény madár... mindig ő volt az első!

    VálaszTörlés
  5. Remélem már jobb a hangulat felétek! Tudom, sokszor nem egyéni nehézségek nyomasztanak, hanem a világból ránk zúduló rossz hírek, mások szenvedésének tudata és látványa... Köszönjük a virágokat, szép napot kívánok!

    VálaszTörlés
  6. Ja, és a charlie-s hír döbbenet!!!!

    VálaszTörlés
  7. Persze ma már semmi baj a hangulatommal, tegnap kissé elfáradtam... bár Charlie esete engem is szíven ütött. Hihetetlen!

    VálaszTörlés
  8. Köszi a káláról írtakat, éppen jól jött, mivel itt tipródok egy edény kálával, és nem tudom eldönteni, kirakjam vagy ne a szabadba? Ezek szerint még korán van szegénynek...Jól eldugom majd a kertben, nehogy Dani megkóstolja...

    VálaszTörlés
  9. Koszonom Joe! itt a klimaval lesz akkor a baj.

    Sajnalom a golyat:((

    VálaszTörlés
  10. Kedves Joe bácsi szép ez a virág épp ma láttam a szomszédom megfürdette és csodálatos életben.
    Remélem már meggyógyultál:))
    Szép napot:)

    VálaszTörlés
  11. Sziasztok. a gólyahír biztos igaz mert a TV2 mondta reggel.. úgyhogy majdnem btuti nemkamu. aztmondták felboncolják, hogy mi lehetett az ok és kitömik ,kiállítják.. szebb napokat!:I

    VálaszTörlés
  12. Nagyon szép,az enyém is most nyílt.Nyáron én is kiültetem a kertbe meghálálja. Őszre hatalmas lesz.A gólyát nagyon sajnálom.

    VálaszTörlés