Az alattunk húzódó 67-es főút egy igen veszélyes szakaszán fényképeztem le ezt a táblát. Az út egyébként véleményem szerint nem lenne veszélyes, ha mindenki ésszerűen közlekedne, de mint tudjuk nem így van. Mióta itt lakom, rengeteg baleset volt ezen a szakaszon. Konkrétan a táblától pár méterre pottyant fejtetőn bele egyszer az árkunkba egy Fiatos, a legszomorúbb történet pedig az a négy fő halálát okozó esemény volt, amiről nyáron én is írtam. Kell tehát a tábla, de ez biztosan jó így?
Veszélyes úttestre, jegesedésre hívja fel a figyelmet. Ez nagyon rendben is lenne így, bár mint helyi amatőr én nem a jelenlegi helyére tettem volna, hanem jóval előrébb. Ahol most van, ott már szépen szoktak csúszkálni a lelkes gáztaposók. Valamikor pár hete kidöntötték ezt a táblát, szépen derékba kapta valami nagyobb jármű. Elképzelésem sincs mi lehetett, mert elég magasan van rajta a sérülés. Talán egy mezőgazdasági jármű kaszálta el, aminek néha igencsak kilógnak az alkatrészei az útról. Körülbelül két hétig feküdt a sérült, mire jöttek a közútkezelő szakemberek, és vidáman felállították, visszahajtogatták. Azóta kicsit aggódva szemlélgetem a rokkant eszközt, vajon meddig fog ez így állni? Ez a cső igencsak rideg anyag, ha megreped akkor már könnyen törik. Ezen is látszódik már a repedés. Mi lesz akkor mikor jönnek az erős, viharos szelek, amelyek néha még az egészséges testvéreit is megtépázzák?
Remélem amikor a meggyengült anyag végképp megadja magát a természet erejének, éppen nem jár ezen a forgalmas útszakaszon senki. Nem dől rá egy autóra sem, nem riaszt meg senkit sem. Nem szeretnék vészmadárkodni, csak aggaszt ez az újabb emberi hanyagság. Elhiszem, hogy kevés a pénz, de ettől még talán nem kellene emberi életekkel játszani. Mert ez akár abba is kerülhet majd... Ne legyen igazam!
Vannak újrahasznosítható fémek begyűjtésére szakosodott lelkes amatőrök. Majd ha megnyaklik végleg, akkor ők elviszik. Azután a közútkezelő hoz másikat. Vagy nem. Ez utóbbi a valószínűbb.
VálaszTörlésNem tudom. Amíg kidőlt állapotában sanyargott az út szélén, többször is voltak ezek a bizonyos szakik, mégsem nyúltak hozzá. Vélhetően félnek a büntetéstől. Ez még rendben is lenne, én csak a végleg megnyaklik helyzet körülményei miatt aggódom. Tudom, kicsi az esélye.... és ha mégis?
VálaszTörlésSajnos elég sok ilyennel találkozik az ember nap mint nap, a hídon a zászlórúd 15.-én ugyanígy volt meghajlítva a táblák,stb.... pedig fontos az útjelző tábla, hisz nem mindenki ismeri ott azt a szakaszt.
VálaszTörlésMég csoda, hogy ott van....a gyűjtők még nem figyeltek fel rá.
VálaszTörlés