2011. március 1., kedd

Réparágcsa


A hétvégi főzőcskéből megmaradt egy sárgarépánk, ami már kezdett kicsit kiszáradni, így nem szándékoztunk a továbbiakban felhasználni. Hirtelen ötlet kapcsán Enikő döntött a megárvult répa sorsáról, Bundásnak adtuk!

Azt az örömöt látni kellett volna, elmesélni nehéz. Nagyobb volt a boldogsága, mint amikor rágócsonttal jutalmaztuk. Talán mert ilyet még nem kapott? Ki tudja? Mindenesetre boldogon hancúrozott vele, feldobta majd elkapta, percekig önfeledten játszadozott újdonsült szerzeményével. Ha közelíteni próbáltam odébb nyargalászott, nehogy elvegyem. Miután kiörömködte magát, lefeküdt egyik kedvenc rágó faága mellé, és elkezdett dolgozni a zöldségen.
Mára már a répából csak egy kis darab van, lefaragta az egészet. Nem tudom, talán keveredett bele egy kis nyúlvér is? Ha igen, szerencsére az a bátorságát nem korlátozza...  :) 

17 megjegyzés:

  1. :) Ne csodálkozzatok, ha majd fütyülni fog ugatás helyett a kis Bundás:))

    VálaszTörlés
  2. A bátor nyulak nevében tiltakozom! Soha nem szoktak a répától félni.

    VálaszTörlés
  3. Hogy lehet Bundást fogni?
    Utánozni kell a répa hangját.

    VálaszTörlés
  4. Még várom Varró Dani répaköltészetét!

    VálaszTörlés
  5. Az első és az utolsó foton nagyon aranyos.
    A mi Bundásunk is szerette a répát. Még a krumplit is dobálta.

    VálaszTörlés
  6. No, ma felbosszantott a répás uraság, ugyanis már fütyül! Fütyül arra amit mondok neki az ásással kapcsolatban... Csupa lyuk az udvar, és most már komolyan kezd feldühíteni...

    VálaszTörlés
  7. Nem Te vagy az egyetlen. Az Auchan hörcsög sem tudta felfogni, hogy minek a répát elásni.

    VálaszTörlés
  8. Nem ásott el semmit, de még csak ki sem! Csak unalmában árkol. Lehet, hogy ki kéne vele az árkot ásatni... :))

    VálaszTörlés
  9. Ásass vele egy dísztavat. Tavasszal viszek bele halat.

    VálaszTörlés
  10. Nem elég ott lent az a nagy kacsaúsztató?? :)

    VálaszTörlés
  11. vegetarianus kutya lesz:D a godroket az ultetvenynek es persze az uj falatoknak kesziti:))

    en most almat eszem, es az enyemek is imadjak..nagyon aranyos az utolso foton, mint egy modell ugy pozol:)

    VálaszTörlés
  12. Inkább Bundás ásson, mint az a kertésznadrágos, kisautós, gyerekek kedvenc mesehőse túrja fel a kerteteket.
    :)

    VálaszTörlés
  13. Ó hát abból az aranyos kis apróságból is volt sok, kedves Mónika! Szépen lassan azonban a macskáim és a másik kutyusom gondoskodtak róluk. Némelyik pont ahol Bundás ásni kezdett, ilyen járatot takar, szóval valószínűleg még érzi! Ettől még nem örülök... :)

    VálaszTörlés
  14. Apu hod med be az a nad Bundász a kisz vakond barlangjába?

    VálaszTörlés
  15. Ez egy jól nevelt, nagyon gyönyörű kutya:)
    Az pedig, hogy a répát is megeszi még különlegesebbé teszi.

    VálaszTörlés
  16. Jól nevelt?? Ezt néha vitatom, bár igyekszünk... többet kellene vele foglalkozni, ahhoz azonban itthon kellene lenni. Tulajdonképpen nem panaszkodhatok egyelőre.... :)
    Gyönyörű? Köszönjük!

    VálaszTörlés