2010. november 15., hétfő

Rajzfilmfigurák

   Őrület! A facebook mindig szolgál újabb és újabb meglepetésekkel, őrültségekkel. Nagy részük agyament hülyeség, céltalan unaloműző. Vannak azért aranyos ötletek is, mint például a profilképek kicserélése kedvenc rajzfilmhőseinkre. Mi ebben a lényeg? Semmi! Egy kedves aranyos ötlet arra, hogy egy kicsit előhozza belőlünk gyermeki valónkat, és emlékezzünk. Arra az időre, amikor még mi is önfeledten tudtunk örülni Vuknak, Törp papának, és a többieknek.

   Én még ma is nagyon szeretem a rajzfilmeket, nem érzem szégyennek ha kedvem támad egyet-egyet megnézni. Gyűjtöm  őket, bár a mai modern mesék némelyikétől bizony égnek áll minden hajszálam. Hétvégente azonban nem telhet el reggel Tom és Jerry, valamint a törpök nélkül, Encivel összebújva együtt mosolygunk a kedves poénokon. Úgy érzem, ettől csak még inkább ember vagyok.  Alapvető kulturális élmény a mese és vele együtt a rajzfilm, nem csak a gyerekeknek!
   Igen, egy nagy gyerek vagyok. Ezt már számtalanszor megkaptam, de inkább ez, mint a drogfüggőség, vagy alkoholizmus. Ne féljünk felvállalni gyermeki énünket, így teljesebb és boldogabb életet élhetünk. Én így gondolom, ezért most szerdáig rajzfilmhősként virít a portrém! 

6 megjegyzés:

  1. Nekem is annyira megtetszett ez az ötlet..és olyanjó látni,hogy nem csak én vagyok oda az igazi régi mesékért...Amikor sokak üzenőfalára kiírtam, vagy az állapotomat látták, megkérdezték tőlem:"mi értelme ennek?" , és tényleg semmi...Mégis ez a sok mesefigura az ismerőseim között mosolyt csal az arcomra:) Mennyien rajongunk az oroszlánykirályért, Arielért, Tom és Jerry folytonos viszályáért,Törp papáért, Hófehérkéért, és még hosszú a sor...:)
    Mert igenis mindenkiben ott van a gyerek=)

    VálaszTörlés
  2. Pontosan! Köszi, hogy hozzászóltál Domesz!

    VálaszTörlés
  3. Én nem szeretem kampányszerű dolgokat, de most az egyszer (nem biztos) meggyőztettek.

    VálaszTörlés
  4. Én sem szeretem, a kivétel olykor azonban erősíti a szabályt!

    VálaszTörlés
  5. Így igaz! Vuknak például én is tudok örülni, s vele együtt nagyon sok régi rajzfílmnek, mesének. Ezeknek a mai agyament "hirigelős" történeteknek sem a célját, sem a mondanivalóját nem látom.
    Gyűjtsd csak továbbra is a szép történeteket, nézd őket és buzdíts másokat is erre! Valóban nincs ezen mit szégyellni. Sőt! Légy rá büszke, mert felfogásodat tükrözi.
    Én büszke vagyok rád fiam! Ezért is!

    VálaszTörlés