Az ősz egyik szépsége, hogy a szépen megszínesedő, rozsdás falevelek folyamatosan lehullanak, és beborítják szépen a talajt. Erdőben, gyümölcsösben, ritkán járatos kertekben nem okoz problémát, érdemes otthagyni, hogy a folyamatosan rothadó növényi részek javítsák a talaj minőségét. Az udvarban azonban össze kell szedni, ha nem akarjuk minden nap behordani cipőnkkel a lakásba, és szeretjük portánkon a rendet.
Én is több alkalommal gyűjtöttem már, ezzel pedig nem kis örömet szerzek kis házi kedvenceinknek, különösen Bundásnak. Nemrégiben megírtam, hogy milyen segítőkész kutyus, ha dolgozom állandóan körülöttem lebzsel. Ilyenkor sem maradhat ki a jóból, nagyon készségesen bombázza szét azokat a kupacokat, amiket én már összekotortam. Szeret belefeküdni, beletúrni, hemperegni a levelekben. Néha csak szimplán belefekszik, élvezi a meleget amit a talajhoz képest nyújtanak. Igaz, ezzel az én munkámat kicsit lassítja, megnöveli, mégsem szoktam rá haragudni. Aranyos, ahogy játszik! Élvezi minden percét, boldog hancúrozásával pedig minket is jobb kedvre derít.
mekkora arc ez a kutya :D:D
VálaszTörlés- mi most vettünk egy kis rotit - most 2 hónapos :D -, remélem rendesen meg tudjuk majd nevelni...:D mert most rendesen nagyon rossz :D.
vinii voltam :D
A kölyökkutyák bizony rendetlenek! Következetes szigorú nevelés, és akkor nem lesz gond. Bántani nem szabad őket, az elvadíthatja a kutyust.
VálaszTörlésÉs igen, valóban nagy arc... :D
Gézengúz! Bár csak félig, mert bár rosszalkodik, de bajt nem okoz. Ezzel!
VálaszTörlésvégre valaki komposztálja a falevelet !!! derék dolog gratula :)
VálaszTörlésJónapot Joe bácsi!
VálaszTörlésHa kitalálja ki vagyok,elismerésem :)
:D Ennyiből elég nehéz lesz....
VálaszTörlésrendesen lesz nevelve :) már most nagyon okos, és tanulékony :) - ismét vinii :D
VálaszTörlésAz a lényeg:)
VálaszTörlés