MJ, azaz édesapám szórakoztatja mostanában olvasóit, köztük engem is ezzel a játékos feladvánnyal. Mi ez? című rovatához lefényképez valamit, néha kicsit machinál a fotókkal, majd felteszi a kérdést: Mi van a képen? Még nem nagyon sikerült eltalálnom, de így van ez általában a többséggel is. Gondoltam visszavágok! :)
Valójában erről persze szó sincs. Csak készítettem egy érdekes képet, ami megtetszett, majd gondoltam most én is adok egy ilyen feladványt. Szerintem nem nehéz, de mégis! Kíváncsi vagyok rá, hogy ti mit láttok a képen? Mi ez a két dolog? Két különböző dolog egyáltalán? Vagy én is megbuheráltam a képeket?
Tietek a pálya, tippeljetek! Bátran!


Ablakpárkány?Gánitlap? /Nekem hasonló van.../
VálaszTörlésÜgyes... De nem! :)
VálaszTörlésRizs szemek vízben és pirított zsemlemorzsa. Legalábbis valami gasztro. Az is lehet persze, hogy csak éhes vagyok:)
VálaszTörlésAz éhség nagy úr... Menj el gyorsan vacsorázni! :) Rizsre most nem vágyom, de pirított zsemlemorzsában megforgatott gombócot bizony tudnék enni! Ej, az édesszájú! Köszönöm a tippet!
VálaszTörlésÉn is elsőre puffasztott rizsszemre, és zsemlemorzsára, esetleg valami bió kenyérfélére gondoltam :D
VálaszTörlésMondjuk valamiféle prósza, vagy rakott. A világos képen még a folyadékban úszó gyalult (cukkini?), a sötétebb pedig a már kisült.
VálaszTörlésSzerintem hagyma dinsztelés az első, a másik kép meg töltelék?
VálaszTörlés(esküszöm látom benne a hagymát)
:D
Lehet, hogy csak azért mert hétvégén nálunk pont ez volt a menü...
-töltött csirkecomb!
:)))
Szerintem apróra vágott hagyma sül olajban a világos képen, a sötéten már a darált hús is megsült benne.
VálaszTörlésMost, hogy már ez összes múltheti menünket eszembe juttattad, a második képnél a tarhonyát is eltudnám képzelni, mert, hogy nem császármorzsa az szinte biztos!
VálaszTörlésKíváncsian várom a helyes megfejtést!
:)))
A másodiknál különben én is látom a hagymát...esetleg káposztát? :D :D
VálaszTörlésEsetleg valami mazsolával?
VálaszTörlés:) Nagyon jó! Látom maradunk a gasztronómiánál. Helyes! Hamarosan megmondom!
VálaszTörlésAz első hagyma és paprika olajban párolódik..
VálaszTörlésA második pedig tojással megsütve.
Az elsőt nem tudom, talán tejberizs, de a második, az tuti májkrémes kenyér némi hagymával....
VálaszTörlésSzerintem ugyan az a két kép. Valami írás is van a jobb alsó sarokban. Talán egy farmernadrág övrészének díszítő eleme?
VálaszTörlés???????
VálaszTörlés