2011. november 27., vasárnap
2011. november 24., csütörtök
Mókuska...
Heh... he, he! Az egész akkor kezdődött, amikor pontosan egy héttel ezelőtt az évfolyamesten, másodikos aerobic csoportunk erre a fülbemászó dallamú aranyos kis dalra bemutatta a produkcióját. Márk barátomnak és nekem ez nagyon megtetszett... :)
2011. november 23., szerda
A Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyben elért körzeti eredményeink
A Bolyai Csapatversenyt, a matematika mellett magyar nyelv és irodalom tantárgyból is minden évben megrendezik, 5-8. osztályos diákoknak. Évfolyamonként szerveződő 4 fős csapatok versengenek egymással, szerte az országban. A körzeti forduló november 11-én volt, eredményhirdetésére pedig tegnap került sor. Jól szerepeltek diákjaink, három évfolyam is továbbjutott az országos döntőbe!
2011. november 20., vasárnap
Pedagógus Röplabda Kupa 2011 - Küzdelem a főnökért... :)
Egy évvel ezelőtt csapatunk igencsak jól dolgozott a Pedagógus Röplabda Kupán, hiszen kemény csatákban ugyan, de miénk lett a győzelem, és a vele járó vándorserleg is. Az elmúlt egy évben ez a győzelmi jelkép előkelő helyen, főnökünk irodájában pihent. Pénteken, amikor leemeltem a polcról, azt az utasítást kaptam, hogy hétfőn oda vissza is kell tennem...2011. november 14., hétfő
Menet a lombszőnyegen!
November 12.-én szombaton ismét túrázni voltunk, a Zöldtusa eseménysorozat hetedik kihívásán. Iskolánkból összesen 37-en vettünk részt, a Zöldpont Egyesület által szervezett őszi túrán. A többség Kati néni, és Andi néni társaságában a mini próbán 7 km-t menetelt. Gergővel és Rajmival mi ezúttal is a 31 km-es nagypróbának lódultunk neki.
2011. november 9., szerda
Szandi aranymeccse :)
Ezen a címen található meg iskolánk világbajnok tanulójának rövidre sikerült címmeccse a youtube videómegosztón. Nem, nem tévesztettem el! Világbajnok!
2011. november 7., hétfő
Bolyai megyei matematika 2011
Csúnya elmaradásomat szeretném most pótolni, és egyúttal elnézést kérek azon érintettektől, akik már várták a téma megjelenését. Kissé elcsúsztam ezen a fronton, mivel a verseny eredményhirdetése szünet előtti utolsó napon volt. A hozzám kötődő tanítványok eredményeiről ugyan értesültem már aznap, de a többiek pontos eredményeiről nem, azok hiányában pedig nem írhattam a dologról.
2011. november 6., vasárnap
Tavasziasan...
Olvastam MJ blogjában, hogy milyen tavaszias érzetük volt, amikor a langy meleg időben sétálgattak kint az erdőben Zsömivel, és Pötivel. Valóban rendkívül kellemes az időjárás, és nem csak nekünk embereknek van benne tavaszias érzetünk! Sajnos a növények is becsapódnak!
2011. november 4., péntek
Jól megtömtem!
Mit tömhet egy mai falusi ember vajon? Kacsát, réseket, asszo... -ezt inkább hagyjuk-, no meg mindenféle finomságot magába. Igen ám, de én most egyiket sem tettem, helyette párnát tömtem! A szünet ritka szabad perceit ugyanis igyekeztünk olyan dolgokkal kitölteni, amelyek már régóta várattak magukra.



