2011. október 30., vasárnap

Halottak napjára...



Fogadjátok szeretettel volt tanítványunk legújabb, a megemlékezés napjára íródott versét!










Halottak napjára...

Emlékezz ma mindenkire, kiket szerettél, s már nincsenek, 
De azokra is gondolj, kik itt vannak még veled. 
Gyújts gyertyát az elhunytnak, s az élőnek egyaránt, 
Hadd lobogjon mindenkiért egy aprócska gyertya láng. 

Lobogjon a gyertya, a harcban elhunyt lelkekért, 
Kik meghaltak az én, s a te létedért, 
Kik családjukat vesztették el, kik egyedül maradtak, 
Kik értem, érted s értünk mindent feladtak. 

Végül emlékezz azokra, kik nem lehetnek már veled, 
S egy perc erejéig, csendben hajtsd le a fejed. 
Majd gyújts gyertyát az elhunytnak, s az élőnek egyaránt, 
Hadd lobogjon mindenkiért egy aprócska gyertya láng.

7 megjegyzés:

  1. köszönöm Joe bácsi ! :)
    Kellemes Emlékezést!!

    VálaszTörlés
  2. Mi köszönjük Zsuzsi, hogy megosztottad velünk! Nyugodt, meghitt, békés emlékezést kívánok én is Neked, és mindenkinek!

    VálaszTörlés
  3. Szép és megható !Kitenném az oldalamra , szabad ?
    Csendes megemlékezést mindenkinek.

    VálaszTörlés
  4. Úgy gondolom nyugodtan, csak a forrást kérnénk megjelölni... :)

    VálaszTörlés
  5. Köszönöm , itt megtaláljátok >http://eletrajzok-sysy.blogspot.com/> a cím be van linkelve.

    VálaszTörlés