Már jócskán túl vagyunk a síszezonon, elmúlt a táboroztatás is három hónapja. Mindenki a tavaszban, sőt néhányan a nyárban gondolkodnak, de mivel tegnap éhenkórász témám során kitértem a sítáborok egy kis részletére, és megígértem a folytatást, ezért most szentelek pár sort a témának.
2010. március 31., szerda
2010. március 30., kedd
Az éhenkórász
Ma nagyon finom kalácsot kaptunk ebédre, alig bírtam felállni az asztaltól. Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy bevallom és felvállalom egyik fő bűnömet, bizony torkos típus vagyok!
2010. március 29., hétfő
2010. március 28., vasárnap
Tavaszi szél
Ma ismét kellemes tavaszi napunk volt, nem számítva a szelet, mely néhol oly intenzítással fújt, hogy az embernek nemcsak a haját, de még a szemöldökét is összeborzolta.
Amarillisz
Az amarillisz megboldogult Laci papám kedvenc virága volt, még tőle öröklődött ránk jó néhány hagyma.
2010. március 27., szombat
A nagy házalakítás magyar szemmel
Drága feleségem nemrégiben bukkant rá erre a nagyszerű műsorra a Viasat 3 műsorán. Azóta amikor teheti megnézi - ma is így történt-, mert jó látni, amikor emberek önzetlenül egymásnak segítenek, és ezzel hihetetlen mértékű boldogságot okoznak. A show úgy indul, hogy "A nagy házalakítás" designer csapata meglepetésszerűen betoppan a kiválasztott családhoz, és elrepítik őket egy izgalmas vakációra. Amíg a család távol van, a tervező csapatnak - beleértve a kivitelezőket, szállítókat és szakmunkások százait -, összesen csak hét napjuk van, hogy teljesen renoválják a házat.
2010. március 26., péntek
Labdát, kerékpárt, vagy mobiltelefont?
Már a kérdés sugallja, hogy jelen témám az ajándékozásról szól. Közeleg a húsvét, ami elsősorban egyházi ünnep, ám a gyerekek nagy örömére jön a nyuszi, és tojni fog valami meglepetést, a gondosan elkészített fészekbe. Szép szokás, ha a gyerekek fészket készítenek a kis tapsifülesnek, nehogy eltévedjen!
2010. március 25., csütörtök
Verés, mint igazságosztás?
"Háborúval nem bosszulhatjuk meg a szenvedéseinket, mert az erőszak erőszakot szül, és az embereket lehúzza saját gonoszságuk és elvakultságuk. Milyen jó is lenne, ha megértethetnénk a gonoszokkal, hogy rosszat csinálnak, ha elfogulatlan és teljes képet adhatnánk nekik! Ez lenne az emberiség igazi diadala!" Héléne Berr
Mielőtt még valaki sikersztorit szimatolna, tájákoztatásul szeretném leszögezni, hogy a lentebb leírt esetben egyszerű diákcsínyről lesz csak szó, szerencsére! Mindegyik szereplő 14 év alatti, és nem okoztak még lila foltokat sem az eset során. Ugyanakkor jó, ha nem dugjuk fejünket a homokba, és megelőzzük az ilyen történeteket. Most először tapasztaltunk ilyet, de ez mindenhol előfordul, vagy előfordulhat. Nálunk nagyon erős a tanári ügyelet, mégis találtak teret a csíny elkövetéséhez.
2010. március 24., szerda
Most akkor ki kicsoda?
Vidáman nyugtáztuk édesapámmal, hogy okoztunk némi zűrt az éterben. Bár jókat mulatunk a helyzeten, és tulajdonképpen lényegtelen ez a probléma, úgy gondoltam ideje kicsit tisztába tennem a dolgokat.
A történet egyszerű, apáról és fiáról szól, akiket ugyanúgy hívnak, és akik szabad idejükben blogírással is foglalkoznak. Saját és egymás írásait pedig kihirdetik ismerőseik között. Ez okozza a zavart!
Nehézkes bocsánatkérés
Jelen bejegyzésemet a kamaszok társaságában töltött megfigyeléseim ihlették, már hosszú ideje rágódom a problémán. Mint pedagógus, némi kudarc gyanánt érem meg, hogy egyszerűen képtelen vagyok megtanítani őket olyan értékekre, mint például a bocsánatkérés.
2010. március 23., kedd
Gyilkos "zebra"

A hétköznapokban munka után gyakorta járok haza távolsági járattal. Nem szeretem különösebben a buszozást, kényelmesebb lenne autóval, de gazdasági szempontból nyilván ez a megfelelőbb. Miután a busz sajnálatos módon nem az én úri kedvemnek megfelelően érkezik meg a megállóba, ezért természetesen várnom kell rá. Ezt a várakozást többnyire nyitott szemmel szemlélődve szoktam eltölteni, bár talán jobb lenne a világnak hátat fordítani, vagy legalábbis befogni a szemem. Életveszélyes amiket tapasztalok!
2010. március 22., hétfő
Jégre tettek
Bár a tavasz végre megérkezett, és a meleg egyre inkább betör kicsiny országunkba is, hétfő délelőttönként a korcsolyaoktatásé a fő szerep számomra.
Lotz János szövegértési és helyesírási verseny
Március 19-én, pénteken rendezték a fent megnevezett verseny országos fordulóját, melyre iskolánk tanulói is bejutottak, sőt kiemelkedő módon szerepeltek, noha először vettünk részt a rangos megmérettetésen.
2010. március 19., péntek
Köszönet
Nagyon szépen köszönöm mindazoknak, akik a mai napon gondoltak rám, és megszínesítették munkával telt napomat! Kedves gesztusok özönében volt részem, ez vidámmá tette a dolgos órákat. Sok képeslapot, telefont, üzenetet kaptam szerte az ismerőseimtől! Mindenkinek köszönöm, aranyosak vagytok!
2010. március 18., csütörtök
Sándor, József, Benedek
Március 18 -án Sándor napját ünnepeljük. E naphoz kapcsolódó mondás: "Sándor, József, Benedek, zsákban hozzák a meleget!" Egyes kutatók szerint egy régi római hiedelem cseng vissza a szólásban. Tudniillik a rómaiak hite szerint Aeolus, a szelek atyja bőrzsákba zárva tartotta a szeleket. Ha kiszabadultak, a hajók a tengeren felborultak, az emberek elpusztultak. Sándor napján kezdenek fújni a böjti szelek.
2010. március 17., szerda
Önzetlenség
Példaértékű összefogásról tettek bizonyságot a Kaposvári Általános Iskola tagiskolái. Közülük is kiemelkedő szerep jutott a Kisfaludynak, mert nem sajnáltak lemondani egyéni sikerükről, egy közös érdek céljából a diákolimpián.2010. március 16., kedd
Kampányveszélyben gyermekeink!
Március 15-én hivatalosan is elkezdődött a választási kampány, a pártok és képviselőik megkezdték harcukat ellenfeleikkel a szavazatokért. Hangsúlyozom ellenfeleikkel és nem ellenségeikkel!
2010. március 15., hétfő
Nemzeti ünnep
Mikor éppen készültem gondolataimat leírni, akkor láttam, hogy édesapám már megtette. Mivel a véleményünk nem különbözik, ezért az ő bejegyzéséhez írtam kiegészítést. Ha el szeretnék olvasni, kattintsanak a mellékelt linkre!
2010. március 14., vasárnap
2010. március 12., péntek
"Félelem!"
"Van egy pillanat, mindig van egy pillanat, amikor engedhetsz vagy ellenállhatsz."
Demokrácia, szabadság, egyenlőség, testvériség, szólás és sajtószabadság, sorolhatnám a végtelenségig, de minek? Hangzatos, és sokat ismételt szavak, melyek egyre inkább csak szavak!
2010. március 11., csütörtök
"Fürdetés!"
No igen, ahogy a képből is látszik, nem az esti szokványos fürdetésről lesz szó. Bár lassan már a húsvéti locsolkodáson kellene gondolkodnunk, a havazásnak hála, más stílusban fürdethettük meg a lányokat.
2010. március 10., szerda
Madáretetés
Ismét havazik, az előttünk álló napokban helyenkét vastag hótakaró lepi majd el a tájat. Ez többek között azt is jelenti, hogy a madárkák ismét nehezebben jutnak táplálékhoz. Szükséges tehát az etetésük!
Tél a tavaszban, tavasz a télben, irány a természet!
Pár nappal ezelőtt még gyönyörű tavaszias időket élhettünk, majd újra visszatért a tél. Ez azonban nem akadályozott abban, hogy a szombati napomat ne a természetben töltsem, néhány kellemes tanítvány társaságában.
2010. március 9., kedd
Vicces számla

Tisztában vagyok vele, hogy a soron következő történet nem egyedi és már többekkel megtörtént, nekem azonban először okozott vidám perceket.
2010. március 8., hétfő
Nőnapra!
Ami a híradásokból kimaradt
A napokban számoltak be a megyei sajtóban a Zrínyi Ilona matematika verseny megyei fordulójáról. Valószínűleg csak a "véletlennek" köszönhetjük, hogy a következő fontos részletek említésre sem kerültek:
A KISFALUDY ISKOLA A MEGYE LEGEREDMÉNYESEBB ÁLTALÁNOS ISKOLÁJA























